2011 m. gegužės 24 d., antradienis

Portugališki pyragaičiai




Jums reikės:

1 lapo (250gr.) šaldytos bemielės sluoksniuotos tešlos;

Cinamono;


Pyragaičių įdarui:

1 kiaušinio;

Mažo indelio (180-200gr.) grietinės;

1 valg. šaukšto skysto medaus;

Smulkiai sutarkuotos 1 apelsino žievės.


Orkaitę įkaitiname iki 180 laipsnių.

Tešlos lapą iš vienos pusės dosniai pabarstome cinamonu ir ištriname. Tuomet švariaja puse į vidų šį lapą susukame į vamzdelį. Vamzdelį supjaustome 3-5 cm. gabaliukais. Kiekvieną gabaliuką pastatome vertikaliai ir su nykščiu suspaudžiame žemyn. Turi gauti mažas blynas. Blyną papildomai iškočiojame su kočėlu ir dedame į kepimo formeles. Esmė: reikia iš tešlos padaryti formeles/puodelius įdarui. Suformuotus indelius pašauname orkaitėn kokiai 15 min., kol iškeps.

Imamės įdaro. Inde išmušame kiaušinį, sudedame grietinę, medų, žievelę ir viską išmaišome lengvai iki vientisos masės.

Tuomet iš orkaitės išimame indelius ir į juos gražiai supilame gautą masę. Vėl pašauname orkaitėn ir kepame tol, kol skystas įdaras pavirsta kremu. Išimame pyragėlius ir atvėsiname kokias 10 min.

Tuo metu iš cukraus pasidarome truputį karamelės su apelsinų sultimis. Karamelę dosniai užpilame ant pyragėlių.

Skanaus!




2011 m. balandžio 23 d., šeštadienis

Tėtės Juozo makaronai (Papa Joe's Macaroni)





2 skardinės po 200g. pomidorų savo sultyse;

0,5 pakelio 500g. Penne Rigate makaronų;

2 raudonos saldžiosios paprikos;

1 svogūnas;

250g. tarkuoto fermentinio sūrio;

250 ml. 36proc. riebumo grietinėlės;

žiupsnelis druskos;

2 arb. šaukšteliai cukraus;

Šviežias oreganas.




Išsikapstęs iš pavasarinių ligų, vėl grįžtu virtuvėn. Šį receptą naudoja mano Ponia, tačiau aš jį patobulinau (pridėjau grietinėlę ir oreganą), ir dabar galiu teigti, kad tai mano receptas :) O pavadinimą jam "pasiskolinau" pagerbdamas vieną picerijų tinklą JAV - "Papa John's"...


Pradžioje užkaičiam orkaitę iki 200 lapsnių. Kol orkaitė šyla, susismulkiname svogūną ir pakepiname ant mažos ugnies apie 10 min., kol karamelizuojasi. Supjaustome ir į keptuvę prie svogūno dedame saldžiąsias paprikas.


Kol kepinasi paprikos su svogūnais, su grūstuve (blenderiu) sumaišome cukrų, pomidorus savo sultyse, druską ir oreganą. Gautą tyrę užpilame keptuvėn ant svogūnų ir paprikų. Paliekame ant mažos ugnies kaisti., kuomet užverda skystis, į jį supilame grietinėlę ir išmaišome bei leidžiame vėl užvirti.


Užkaitiname vandenį makaronų virimui. Verdame makaronus apie 9 minutes, kad jie dar būtų kieti, neišvirę iki galo. Nuvarvinę makaronus grąžiname atgal į puodą ir užpilame tyre iš keptuvės ir viską gerai sumaišome.


Tuomet imame stiklinį kepimo orkaitėje indą ir jį ištriname aliejumi. dedame vieną sluoksnį makaronų, jį gausiai užbarstome tarkuotu sūriu, ir vėl dedam kitą makaronų sluoksnį. taip susloksniuojam visus makaronus ir sūrį. Ant viršutinio makaronų sluoksnio turi būti sūris.


Indą uždengiame ir pašauname kepti orkaitėn apie 15 minučių arba kol matysis, kad sūris jau iškepęs.


Skanaus!

2011 m. vasario 25 d., penktadienis

Viščiukas su saldžiosiomis paprikomis (Chicken Piperade)


1 viščiukas;

1 citrina;

1 svogūnas;

1 raudona saldžioji paprika;

1 geltona saldžioji paprika;

1 žalia saldžioji paprika;

1 didelė česnako skiltelė;

1/2 arb. šaukštelio čiobrelio;

Druska, malti juod. pipirai.


Šį receptą radau vienoje iš TV laidų su Julia Child. Ji Amerikoje išpopuliarino prancūzų virtuvę. Taigi šis receptas priskiriamas prancūzams.


Viščiuką iš vakaro pamarinuojame: ištriname česnaku, druska, mėgstamais prieskoniais. Manau, kad pakanka pamarinuoti ir porą valandų, tačiau, esant galimybei, pamarinuojam per naktį.

Prieš pradedant kepti viščiuką orkaitėje, į jo vidų įkišame perpus perpjautą nuplautą citriną (Čia tai Jamie Oliver bajeris). Viščiuką kepame orkaitėje apie 1 val. 200 laipsnių temperatūroje. Geriausia jį kepti ovaliame stikliniame inde su dangčiu, nes tuomet jis keps savo riebaluose ir citrinos sultyse.

Kol kepa viščiukas, paruošiame piperade padažą:


Svogūną supjaustome juostelėmis ir kepame apie 10 min. ant mažos ugnies. Paprikas irgi supjaustome juostelėmis ir įberiame keptuvėn, kuomet svogūnas būna pageltęs ir karamelizavęsis. Įdedame truputį sviesto, kuriame kepame svogūną ir paprikas. Įspaudžiame didelę skiltelę česnako. Jeigu skiltelės mažos, tuomet - dvi. Įberiame čiobrelį.

Baigus kepti viščiukui, sultis iš jo indo supilame keptuvėn ant daržovių ir toliau troškiname daržoves. Viščiuką supjaustom gabalais ir įdedame keptuvėn sumaišyti su padažu. Pakepinam viską ant mažos ugnies keletą minučių.

Vištieną patiekiame arba su bulvėmis, arba su ryžiais.

Skanaus!

2011 m. vasario 16 d., trečiadienis

Meksikietiškos salotos


Karšto rūkymo kumpis;

Skardinėlė kukurūzų;

Skardinė raudonųjų pupelių;

Juodosios alyvuogės;

Poras;

Saldi paprika;

Skrudinimo duona.


Kumpį, papriką, paskrudintą duoną supjaustome kubeliais ir supilame į indą. Įdedame kukurūzų, raudonųjų pupelių, pjaustytų juodųjų alyvuogių ir truputėlį smulkinto poro. Įpilame šlakelį alyvuogių extra virgin aliejaus ir išmaišome.

Visų ingredientų dedame pagal savo nuožiūrą. Galima patiekti su pusiau aštriomis garstyčiomis vietoje padažo.

Skanaus!

2011 m. vasario 12 d., šeštadienis

Makaronai Penne Rigate su mėsos padažu



Mėsos prieskoniai:

Sauja kmynų;

Šaukštas kalendros sėklų;

Arbatinis šaukštelis džiovinto raudonėlio (oregano);

Druska;

3 Gvazdikėliai.


Mėsos padažo sudėtis:

250 gr. jautienos faršo;

850 gr. skardinė nuluptų pomidorų savo sultyse;

1 svogūnas;

2 česnako skiltelės;

Bazilikas;

Druska;

Cukrus.


Gyvenime nemėgau mėsos faršo kukulių (galkų). Ėmiau juos mėgti, kuomet iš Jaimie Oliver laidos nukopijavau vieną spagečių receptą. Bet apie tai kitąkart. Esmė ta, kad mėsos faršą galima paruošti žymiai skaniau, naudojantis Oliverio receptu.


Taigi imame kmynus, kalendros sėklas, oregano ir druską. Prieskonius be druskos išpilame ant švarios keptuvės ir be jokio aliejaus, sausus, pakaitiname pusę minutės ant didelės ugnies, kol pajusime prieskonių aromatą. Supilame juos į grūstuvę, įdedame druskos, gvazdikėlių, ir sutriname į miltus. Kadangi neturiu grūstuvės, tam reikalui naudoju paprastą gilią skardinę dėžutę nuo konservų ir kočėlą. Sutrintus prieskonius užpilu ant mėsos faršo ir rankomis išminkau mėsą.


Susmulkiname svogūną ir kepiname ant mažiausios ugnies apie 10 minučių, kol jis tampa gelsvas ir saldus.


Iškepus svogūnui, į keptuvę išspaudžiame česnaką ir pakepiname kartu su svogūnu apie minutę. Tuomet sudedame susmulkintą faršą ir kepiname, kol mėsa iškepa. Iškepus išimame iš keptuvės ir supilame į atskirą indą.


Pomidorus savo sultyse supilame į blenderį, įdedame pagal skonį cukraus, baziliko. Naudojau šaldytus baziliko lapelius, jeigu jų nėra - manau, tiks ir paprastas baziliko prieskonis. Viską sutriname iki masės. Supilame masę į keptuvę ir kepiname, kol masė sutirštėja, apie 10 minučių.


Po to į keptuvę sugrąžiname keptą mėsos faršą su svogūnais. Kepiname ant mažos ugnies apie 10 minučių.


Išverdame makaronus. Samtuką vandens, kuriame virė makaronai, atidedame į šalį.


Mėsos faršą su pomidorų padažu supilame į gilų puodą ir viską sutriname su blenderiu iki vientisos masės. Tuomet supilame nuvarvintus makaronus ir samtuką vandens, kuriame virė makaronai. Viską gerai išmaišome.


Paskaniname tarkuotu sūriu.


Skanaus!


P.S. Ruošiant pomidorų padažą reikia orientuotis į tai, kad jis gautųsi saldžiarūgštis, todėl druskos ir cukraus dedame pagal savo sugedimo laipsnį ;)

2011 m. vasario 3 d., ketvirtadienis

Moliūgų sriuba su cinamonu


1,5 kg moliūgo;

1,5 - 2 l. vištienos sultinio;

200 ml. 35% rieb. grietinėlės;

1 cinamono lazdelės;

Druskos, pipirų.


Moliūgą nulupame, išimame sėklas ir supjaustome gabalėliais virimui.


Vištienos sultinys paprastas - paverdu vištos liekanas vandenyje apie 1 val., paskui perkošiu per sietą ir pagardinu druska, pipirais.


Paruošus sultinį, į jį suberiame moliūgo gabalėlius. Sultinio/moliūgo santykis turi būti toks, kad sultinyje išvirę moliūgo gabalėliai sudarytų apytirštę masę. T.y., pagal tekstūrą gaunasi ne skysta sriuba, o kisielius.


Puodą nuimame nuo ugnies, supilame grietinėlę ir šaukštu išmaišome. Imame "blenderį" ir darome trintsriubę.


Cinamono lazdelę sumalame su kavamale ir miltelius užberiame ant patiekiamos sriubos.


Skanaus!

2011 m. sausio 30 d., sekmadienis

Prancūziškas obuolių pyragas


Kažkada, seniai seniai, viena Paryžiaus šeimininkė kepė krosnyje obuolius. Kuomet ji užsisvajojo, obuoliai perkepė. Kadangi netrukus turėjo ateiti svečiai, šeimininkė ant pridegusių obuolių šliūkštelėjo stiklinę kalvadoso, stiklinę cukraus, užmetė tešlos paklodę ir paslėpė dar šiltoje krosnyje. Savo nustebimui kitą rytą ji iš krosnies išėmė gardžiai kvepiantį neaiškios formos patiekalą. Jį išvertusi iš kepimo formos, šeimininkė nustebo: tai buvo vakarykščiai obuoliai, susikaramelizavę ir pavirtę į skanų pyragą...

Tokia tad ši istorija apie prancūziško obuolių pyrago kilmę. O kaip ten buvo iš tikrųjų, niekas nežino. Bet pyragas tikrai skanus :)

Šiam pyragui reikia:


Rūgščių/saldžiarūgščių obuolių;

Cukraus;

Šerio (sherry), bet manau, kad galima ir kito aromatinio alkoholinio gėrimo;

Cinamono lazdelės;

Bemielės tešlos.


Obuolius supjaustome skiltelėmis (galima ir puselėmis), išvalome sėklas. Obuolių turi būti tiek, kad uždengtų kepimo formos dugną.


Tešlos lakštą iškočiojame kočėlu. Reikia turėti omenyje, kad jis turės uždengti obuolius kepimo formoje. Su kavamale sumalame cinamono lazdelę. Patarimas: niekada nenaudokite fabrikinių maltų prieskonių, o juos susimalkite patys - skirtumas nerealus! Šviežiu cinamonu ištriname tešlą. Ji jau paruošta vartojimui :)


Iš cukraus ir šerio darome karamelę: supilame cukrų į karščiui atsparų indą (galima ir puodą) ir kaitiname ant dujinės viryklės. Įpilame šlakelį šerio karamelės aromatizavimo tikslais. Originaliame recepte buvo naudojamas kalvadosas, kuris yra rūgštus obuolių vynas. Čia logika paprasta - kuo rūgštesni obuoliai, tuo saldesnė turi būti karamelė. Jeigu obuoliai saldūs, tuomet karamelė gali būti ne tokia saldi ir tinka vartoti kalvadosą. Kuomet cukrus pavirsta karamele, į puodą supilame obuolius ir juos išmaišome karamelėje.


Kepimo indą pastatome ant dujinės viryklės visiškai mažos ugnies. Čia darome taip dėl to, kad įpylus karamelę su obuoliais, ši nepradėtų stingti. Obuolius tolygiai paskirstome po visą indą. ir tuomet juos apklojame tešlos paklode, cinamonine puse ant obuolių. Obuolius tešla apkamšome iš visų pusių, kad po kepimo apvertus indą, sirupas neišbėgtų pro šalį.


Gauname tokį vaizdą, kad formoje esantis pyragas yra tarytum aukštyn kojomis - obuoliai apačioje, tešla - viršuje. Indą pašauname į 170C karščio orkaitę ir kepame apie 25 - 30 minučių, kol tešla parus.


Iškepus išimame ir leidžiame atvėsti iki kambario temperatūros. Tuomet kepimo indą uždengiame didesniu indu ir staigiai apverčiame. Vaizdas turėtų būti panašus į vaizdą nuotraukoje. Skanaus!

Japoniška vištiena su karamele



Youtube radau filmuką, kur bičas daro japonišką vištieną su karamele:

http://www.youtube.com/watch?v=9xyJtiRSIpA

Pas mane buvo dvigubai daugiau vištienos, todėl kitus ingredientus dėjau irgi dvigubus. Irisų sudėjau mažne 100 gramų.
Koks įspūdis?
Vaikai valgė, net ausis krutėjo, poniai irgi patiko. Man asmeniškai trūko skonių stiprumo. T.y., kažkaip įsivaizdavau, kad sojos padažas turėtų būti ryškesnis, kaip ir karamelė. o jie gavosi abu tokie švelnūs skoniai, tarp kurių įsiterpia ir tarkuoto imbiero kvapas. Kuomet valgiau šią vištieną pakartotinai, jau pastovėjusią, tuomet karamelės skonis jautėsi normaliai. Be to, antrąkart darydamas šią vištieną būtinai pasikepinsiu morkų ir raudoną papriką, kažkaip man jų trūko, čia jau, matyt, įprotis.
Be to išduosiu paslaptį: jeigu smulkintus svogūnus pakepinsi ant mažos ugnies apie 10 minučių, tai jie taps karamelės skonio.
Kadangi įdėjau nuorodą su šia vištiena, tai foto su savo darbu nededu.